Dow Jonesův index vzrostl o 35,17 bodu a obchodní den uzavřel pevnější o 0,25 procenta na 14.089,66 bodu. Širší index S&P 500 přidal 0,23 procenta na 1518,20 bodu, index Nasdaq Composite zpevnil o 0,30 procenta na 3169,74 bodu.
Akcie den zahájily výrazným propadem v reakci na data o horším vývoji aktivity v čínském průmyslu. Index, který sestavuje banka HSBC, spadl nejníže za čtyři měsíce a jen těsně se udržel nad hranicí 50 bodů. Ta je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. Později podobná data za Spojené státy ukázala výrazně lepší vývoj, což akciím pomohlo.
Za celý týden Dow Jonesův index vzrostl o 0,6 procenta, zatímco index S&P 500 přidal 0,2 procenta. Index Nasdaq Composite, v němž jsou výrazně zastoupeny akcie technologických firem, přidal 0,3 procenta.
Dnes v USA začal platit takzvaný sekvestr, tedy automatické rozpočtové škrty. Ty jsou výsledkem neschopnosti politiků dohodnout se na konkrétním plánu omezení státních výdajů. Škrty se budou plošně zavádět během roku, ale protože s nimi finanční trhy už počítaly, na obchodování neměl tento vývoj prakticky žádný vliv.
Na devizových trzích oslabovalo euro, které se ocitlo nejníže od začátku letošního roku. Největší vliv na jeho pokles měla horší statistika z Evropy a z Asie, která naopak pomohla dolaru. Ten zpevňoval vůči naprosté většině hlavních světových měn a takzvaný dolarový index vystoupil nejvýše za posledního půl roku. O dolar bývá zvýšený zájem v dobách politické a ekonomické nejistoty.
Euro oslabovalo už čtvrtým dnem v řadě a nakonec se jeho kurz ustálil na 1,3014 USD. Za celý den tak měna oslabila o 0,3 procenta. V průběhu obchodování ale kurz klesl až na 1,2965 USD. Dolar vůči japonskému jenu zpevnil o 1,1 procenta na 93,54 JPY a od začátku roku už si připsal zhruba 7,9 procenta.