"Předpokládáme, že intervenovat ve prospěch kurzu koruny bude zapotřebí ještě letos. Ovšem nikoli teď. Na příštím zasedání se zase budeme zamýšlet, jestli do toho jít. Naše nejlepší představa letošního vývoje říká, že zásah do měnového kurzu budeme pravděpodobně potřebovat někdy ve druhé polovině roku,“ uvedl Singer.
Měnová intervence je jedním z nástrojů, které má centrální banka k dispozici poté, co snížila úrokové sazby na takzvanou technickou nulu.
"Řada operací, které dnes dělají jiné centrální banky, je vyvolána potřebou uvolnit likvidní podmínky na trhu, protože ty ekonomiky, resp. jejich finanční instituce mají likvidní problémy. My ne. Tudíž jsme si z řady všech možných operací vyškrtli právě ty, které dnes provádí Fed nebo Evropská centrální banka. Nám by totiž nic nepřinesly," uvedl Singer, podle kterého se banka zřejmě zaměří na měnový kurz. "Při všech nevýhodách, které má, je měna další nástroj na řadě," dodal.
Dopady nízkých sazeb podle Singera se projeví zhruba za rok až rok a půl. "Je předčasné to hodnotit. Rozhodně se mi zdá, že to lidé zaznamenali a že se snížení sazeb promítlo i do tlaků na sazby, za které si mohou od bank sami půjčit. To bylo hodně důležité," uvedl Singer.
Na svém posledním zasedání v únoru ponechala bankovní rada ČNB podle očekávání úrokové sazby beze změny na rekordně nízké úrovni.