Japonský akciový index Nikkei 225 klesl o 0,6 procenta na 12.471,62 bodu. Ztráceli převážně vývozci, jako je Mazda, Sony a Nikon, kteří jsou citliví na vývoj směnných kurzů.
Čínské akcie utrpěly nejhorší ztrátu za více než týden a akciový index Shanghai Composite klesl o 1,3 procenta. Hlavní index burzy v Hongkongu si ale odepsal pouze 0,3 procenta.
Australské akcie oslabily o 0,8 procenta, hlavně kvůli propadu akcií finančních a těžařských firem. Zvrátit trend se podařilo jihokorejské burze, jejíž index KOSPI stoupl o 0,2 procenta díky automobilkám a dalším vývozcům.
Ministři financí eurozóny v pondělí odsouhlasili pomoc pro Kypr, kterému hrozil státní bankrot a kolaps bankovního systému. Podmínky dohody však způsobí velké ztráty majitelům dluhopisů bank a velkým střadatelům, protože zahrnují restrukturalizaci bank a zdanění vkladů nad 100.000 eur.
Podle některých analytiků stanovené podmínky pomoci poškozují důvěryhodnost eurozóny. Obavy v pondělí zesílilo i prohlášení nizozemského ministra financí a šéfa euroskupiny Jeroena Dijsselbloema, který naznačil, že způsob záchrany Kypru by se mohl opakovat i v dalších zemích s problematickými bankami. Podle jeho slov by se majitelé dluhopisů a vkladů v bankách měly připravit na případné ztráty, pokud se banka, do které vložili peníze, dostane do problémů.
Euro v Asii mírně posilovalo, když v úterý se po prohlášení Dijsselbloema propadlo k dolaru až nejníže za čtyři měsíce. Japonský jen klesl v reakci na prohlášení šéfa japonské centrální banky, který potvrdil, že banka připravuje uvolnění měnové politiky.
V závěru obchodování euro vůči dolaru stouplo o 0,2 procenta na 1,2873 USD. K jenu zpevnilo rovněž o 0,2 procenta na 121,29 JPY. Kurz dolaru vůči jenu zůstal téměř beze změny na 94,20 JPY.