Dow Jonesův index v závěru klesl o 0,23 procenta na 14.526,16 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 0,06 procenta na 1562,85 bodu a nadále zůstává nepatrně pod rekordním maximem nad 1565 body z října 2007. Jen index technologického trhu Nasdaq dnes stoupl o 0,12 procenta na 3256,52 bodu.
Itálie dnes prodávala dlouhodobé dluhopisy, poptávka byla ale kvůli nervozitě investorů z Kypru slabá a výnos pětileté emise stoupl na maximum od loňského října. Na investory působila nejistota v Itálii, která stále nemá po volbách vládu, a strach z útoků vkladatelů na kyperské banky po jejich čtvrtečním znovuotevření. Akcie však část ztrát smazaly po zprávě, že ze svých bankovních účtů si Kypřané budou smět vybrat maximálně 300 eur denně.
"Odevzdávali jsme část úterních zisků, protože se znovu vynořily obavy z vývoje v Evropě a Itálii," řekl agentuře Reuters Ryan Detrick z firmy Schaeffer's Investment Research.
Na devizovém trhu dnes euro kleslo vůči dolaru na nové minimum za poslední čtyři měsíce. Oslabovaly jej obavy kolem kyperské krize i slabý výsledek aukce italských dluhopisů. Trhy se obávají, že záchranný plán pro Kypr, který počítá s využitím části vkladů v bankách k sanaci finančního sektoru, by mohl sloužit jako model pro podobné případy i v jiných evropských státech.
Euro pokleslo během dne až na 1,2750 USD, nejníže od 21. listopadu, a ke konci newyorského obchodování bylo na 1,2770 USD s denní ztrátou 0,7 procenta. Euro klesá už od pondělí, kdy mohlo poprvé reagovat na dohodu k záchraně Kypru před státním bankrotem. Vůči japonskému jenu evropská měna oslabila o 0,6 procenta na 120,72 JPY.