Zbylých zhruba 660.000 lidí by daňové přiznání mělo odevzdat do 1. července, kdy končí termín pro ty, kteří služeb daňového poradce využívají.
V případě, že poplatník podá daňové přiznání po zákonné lhůtě a se zpožděním delším než pět pracovních dnů, finanční úřad ze zákona přistupuje k výpočtu pokuty. Pokud ale vypočtená pokuta nedosáhne 200 korun, úřad ji nepředepíše a neplatí se.
Stejně jako každý rok Finanční správa rozšířila v souvislosti s daňovými přiznáními úřední hodiny na finančních úřadech. Všechny finanční úřady a jejich územní pracoviště jsou otevřeny od 25. března do 2. dubna v pracovních dnech od 8:00 do 18:00 hodin.
Lidé mají k dispozici více způsobů jak podat daňové přiznání. Mohou formulář zaslat poštou, donést na finanční úřad nebo podat přes internet. Například elektronické podání na internetových stránkách Finanční správy umožní elektronicky vyplnit jakýkoliv formulář daňového přiznání včetně kontroly správnosti propočtu. Navíc je možné vyplněné daňové přiznání zaslat elektronicky na finanční úřad, a to buď prostřednictvím daňového portálu nebo datové schránky. Zůstává i možnost daňové přiznání pouze elektronicky vyplnit, poté vytisknout a zaslat na finanční úřad poštou nebo doručit osobně.
Posledního dne pro podání přiznání využijí členové Strany svobodných občanů. Ti plánují "obsadit" 100 finančních úřadů po celé ČR. Chtějí občanům nabídnout k podpisu petici za zrušení daně z převodu nemovitostí, daně dědické, daně darovací a spotřebních daní z plynu, elektřiny a uhlí.