Únorový schodek byl nejnižší od loňského prosince. Tehdy klesl na 38,1 miliardy dolarů, což bylo nejníže za téměř tři roky. Analytici podle agentury Reuters odhadovali deficit mírně nad lednovou úrovní 44,5 miliardy dolarů.
Americký export posílil proti lednu o 0,8 procenta na 186 miliard dolarů a dostal se těsně pod prosincový rekord. Zasloužil se o to nárůst vývozu energetických produktů a automobilů, který kompenzoval pokles zahraničního prodeje letadel a zemědělské techniky.
Dovoz zůstal celkově stabilní na 228,9 miliardy USD. Objem dovozu ropy klesl proti lednu o 20 procent na 261 milionů barelů, což je minimum od března 1995. Podobným tempem se propadla i jeho hodnota.
Nižší obchodní schodek podporuje ekonomický růst, protože americké společnosti více vydělávají z prodeje v zahraničí a firmy a spotřebitelé méně utrácejí za zahraniční zboží. Pokles deficitu však může být i signálem útlumu ekonomiky, která je z většiny založena na spotřebních výdajích.
Znepokojivým dokladem oslabování největší ekonomiky světa jsou dnešní údaje z trhu práce. Podle nich se tempo tvorby pracovních míst v USA v březnu prudce zpomalilo pod hranici 100.000 měsíčně a bylo nejnižší za devět měsíců.