"Není pro to žádný důkaz," uvedl Mipol na svých internetových stránkách. Lotyšský veterinární úřad informoval také Evropskou komisi, protože Mipol dodával maso i dalším evropským firmám. Evropská komise předpokládá, že do širšího skandálu s koňským masem v rámci Evropské unie je zapojeno až pět polských podniků.
Polský ministr zemědělství Stanislaw Kalemba v únoru prohlásil, že polská jatka jsou v pořádku. Od jeho prohlášení se však v Polsku objevuje jeden skandál za druhým. Vedle vývozu masa s nedeklarovanou koninou je to i nelegální obchod s masem nemocných zvířat. Policie v březnu zastavila převoz 24 krav, z nich devět bylo mrtvých a další vážně zraněné.
Úřady v Polsku rovněž nalezly zásilku 90 tun masa bez potřebné veterinární dokumentace. Tamní noviny Fakt odhadují, že do nelegálních praktik je zapojeno deset procent z přibližně 2000 jatek v zemi, napsala agentura APA.
České úřady objevily v polském koňském mase mimo jiné i lék na bolest fenylbutazon. Ten se nesmí podávat zvířatům, která jsou určena k výrobě potravin.
V České republice se už delší dobu mluví o celkově horší kvalitě polských potravin. Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce je podíl nevyhovujících výrobků z Polska nejvyšší ze všech zemí dovážejících jídlo do ČR. Poláci tvrdí, že kontroly kvality jsou spolehlivé a provádějí se podle evropských standardů. Kritika kvality polských potravin podle nich poškozuje dobré sousedské vztahy obou zemí.