Zisk na akcii dosáhl 1,73 dolaru, což bylo 24 centů nad odhadem analytiků podle ankety agentury Thomson Reuters. Akcie Boeingu reagovaly na dnešní výsledkovou zprávu vzestupem o více než tři procenta.
Od poloviny ledna stroje Dreamliner s cestujícími nelétají kvůli několika případům přehřátí baterií a jejich vznícení. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) v pátek schválil nový systém ochrany baterií před vznícením a udělal zásadní krok k tomu, aby se vlajková loď Boeingu mohla vrátit ke komerčním letům.
Boeing na začátku týdne začal instalovat do letadel Dreamliner nové systémy zabezpečení baterií a čeká se, že v nejbližších dnech začnou první tyto stroje létat s cestujícími.
Boeing dnes nezveřejnil odhad nákladů z odstavení Dreamlinerů. Mezi analytiky se odhaduje, že to mohlo firmu stát zatím kolem 600 milionů dolarů. To je zanedbatelné ve srovnání s 20 miliardami dolarů, které firma věnovala na vývoj letounu, a se 120 miliardami USD vydaných na investice do jeho výroby. Dreamliner se má vyrábět 50 let.
Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě. Použití polymerů vyztužených uhlíkovými vlákny výrazně snížilo hmotnost stroje, který je i díky novým motorům zhruba o pětinu úspornější než jiná podobně velká letadla. Problém ale představují moderní lithium-iontové baterie, které jsou sice schopny uchovat větší objem energie, hrozí jim ale příliš rychlé vybití a vzplanutí.