V závěru dne se Dow Jonesův index vymanil ze ztrát a získal 0,06 procenta na 15.303,10 bodu. Širší index S&P 500 stejně nepatrným tempem oslabil na 1649,60 bodu. Ukazatel technologického trhu Nasdaq Composite Index klesl o 0,01 procenta na 3459,14 bodu. Za celý týden Dow Jones oslabil o 0,3 procenta a S&P 500 i Nasdaq ztratily shodně po 1,1 procenta.
Počáteční ztráty výrazně zmírnil silný růst akcií největšího světového výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble. Trh tím reagoval na překvapivý návrat někdejšího šéfa skupiny A.G. Lafleyho zpět do funkcí předsedy správní rady a generálního ředitele. Pozitivně také trh ovlivnily údaje o růstu zakázek na zboží dlouhodobé spotřeby.
Americké akcie od středy klesají v reakci na slova šéfa Fedu Bena Bernankeho, který naznačil možnost omezení rozsáhlých nákupů dluhopisů už na některém z příštích zasedání. Krajně uvolněná měnová politika, v níž Fed pumpuje na trhy velké objemy levných peněz, je jednou z hlavních příčin letošního silného vzestupu akciového trhu. Na trhu tak po Bernankeho vystoupení převládla opatrnost, která v růstu na stále nová maxima v posledních týdnech na Wall Street chyběla.
Řada analytiků ale poukazuje na to, že Fed by k omezení stimulace přistoupil až v situaci, kdy by ekonomika jednoznačně vstoupila na dráhu zdravého růstu. To by už samo o sobě táhlo akcie dál vzhůru. Poukazují také na to, že trh letos roste i díky příznivému vývoji na trhu práce a bydlení.
Na devizovém trhu dolar po počátečním poklesu oživil s pomocí údajů o růstu zakázek v USA. Euro k dolaru oslabilo o 0,1 procenta na 1,2928 USD. Za celý týden však euro posílilo o 0,7 procenta a vykázalo první týdenní nárůst za tři týdny.
K jenu dolar naopak kvůli oslabení globálních akciových trhů výrazně klesl a zaznamenal nejvýraznější týdenní ztrátu za téměř dva roky. Ke konci newyorského obchodování klesl o 1,1 procenta na 100,90 JPY a za týden oslabil o 2,2 procenta. Euro proti jenu ztratilo rovněž 1,1 procenta a uzavřelo na 130,10 JPY.