Firma podle Babiše chystá za zhruba deset miliard korun rozšíření produkce v německém výrobci syntetických hnojiv SKW Piesteritz, podobně vysoká má být investice do výroby anilinu a čpavku v areálu slovenské chemičky Duslo Šaľa. Za dalších 2,5 miliardy korun rozšíří výrobu umělých hnojiv v lovosické Lovochemii, v Lovosicích také doplní závod na výrobu bionafty o produkci jedlých rostlinných olejů.
"Investujeme skoro tři miliardy korun do energetiky kvůli moudrým pánům v Bruselu, co vymysleli emise, které musíme do roku 2016 snížit," uvedl Babiš. V potravinářství se teď chystá investovat do modernizace závodů a rozšíření produktové nabídky. "Synergie nenastaly. Když jsme v potravinářství koupili konkurenta, tak neplatilo, že jedna a jedna jsou dvě. Výsledek byl spíš jeden a půl," řekl k dřívějším akvizicím.
Případný vstup na burzu bude záležet na vývoji situace, řekl Ekonomu Babiš. "Pokud chcete jít na burzu, musíte na to firmu připravit, a to trvá několik let. Teď na to připraveni nejsme," podotkl.
Zisk Agrofertu podle Babiše za první čtyři letošní měsíce klesl o 30 procent. "Dolů jde chemie, potravinářství je průšvih. Chov prasat, drůbeže, býků, pekárny, produkce vajec, to jsou ztrátové záležitosti," vypočítal. Celoroční odhad ale neuvedl.
Loni konsolidovaný zisk skupiny Agrofert klesl meziročně o 30 procent na šest miliard korun. Konsolidované tržby skupiny 209 firem naopak vzrostly na 132,5 miliardy Kč z předloňských 117,6 miliardy Kč.
Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru a dvojkou chemického průmyslu. Se svými 28.000 zaměstnanci patří k největším zaměstnavatelům. Předloni firma vstoupila také do odvětví lesnictví a dřevařství. Babišova firma AGF média vydává od loňského března regionální zpravodajské týdeníky.
Babiš stojí v čele politického hnutí ANO, které se chystá na parlamentní volby v příštím roce.