Česká spořitelna zvyšuje úročení vkladů. Sazby u spotřebitelských úvěrů se nemění

07.07.2004 | , Tisková zpráva
ÚČTY A SPOŘENÍ


perex-img Zdroj: Finance.cz

Od 7. července 2004 zvyšuje Česká spořitelna zhodnocení na vkladech klientů v českých korunách až o 80 bazických bodů.

Zároveň se mírně zvyšují úroky z hypotečních úvěrů: pětiletá garantovaná sazba u hypotečního úvěru roste o 50 bodů na 5,99 % p.a. Roční garantovaná sazba u hypoték roste na 3,39 % p.a. Roční prime rate sazba u hypoték zůstává beze změny na 2,99 % p.a. Také úrokové sazby u kreditních karet a spotřebitelských úvěrů se nemění.

„Zvýšení sazeb proběhlo jak na aktivní tak na pasivní straně bilance a je reakcí na zvýšení repo sazby o 25 bazických bodů z 24. června 2004. Zvýšení úroků se více promítá do produktů se střední a delší dobou splatnosti. Předpokládám, že v průběhu letošního roku ještě dojde k mírné korekci repo sazby, žádný dramatický vývoj v tomto směru však pravděpodobně nenastane,“ uvedl Pavel Cetkovský, ředitel úseku Řízení bilance České spořitelny.

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů České spořitelny zůstávají nízké. Česká spořitelna nadále očekává, že zájem o nákup či stavbu nemovitostí v letošním roce bude mít dynamiku zhruba o 40 procent vyšší než v roce 2003. Nízké a zejména garantované sazby jsou jednou z hlavních výhod, které Česká spořitelna nabízí. Klíčovou roli v nárůstu objemu hypotečních úvěrů České spořitelny však hrají hlavně kvalitní a komplexní služby, pružný servis a poradenství.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Autor článku

 

Články ze sekce: ÚČTY A SPOŘENÍ