V závěru obchodování index Dow Jones klesl o 216,98 bodu, tedy 1,43 procenta, na 14.960,59 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 22,48 bodu, čili 1,38 procenta, na 1608,90 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se propadl o 43,78 bodu, neboli 1,27 procenta, na 3401,48 bodu.
Indexy Dow Jones a Nasdaq zaznamenaly nejvyšší denní propad za šest týdnů. Ztráty o více než jedno procento zaznamenaly téměř všechny sektory z širšího indexu S&P. Producenti materiálů pak oslabily o 2,1 procenta. Akcie Applu po rozhodnutí sporu se Samsungem klesly o 0,9 procenta.
Nejnovější statistické údaje byly smíšené. Růst pracovních míst v soukromém sektoru oživil, ale stále zůstává slabý. V americkém soukromém sektoru vzniklo v květnu zhruba 135.000 pracovních míst, což bylo o 30.000 méně, než v průměru čekali analytici. Slabší, než se čekalo, byl i růst objemu zakázek amerických průmyslových firem.
Fed ve své pravidelné situační zprávě o stavu ekonomiky nazvané Béžová kniha uvedl, že americká ekonomika rostla od poloviny dubna "pomalým až mírným" tempem. Proti předchozí zprávě to naznačuje určité zpomalení. Najímání zaměstnanců se zvyšovalo, nicméně podle Fedu i nadále zůstává relativně utlumené.
Dolar ve středu po zprávě o najímání zaměstnanců v soukromém sektoru prudce oslabil vůči jenu. Trhy se nyní soustředí na páteční zprávu o vývoji nezaměstnanosti v USA, která přesněji naznačí, v jakém stavu se ekonomika nachází. Euro sice k dolaru posílilo, avšak růst byl jen mírný, protože investoři jsou obezřetní před dnešním zasedáním měnového výboru Evropské centrální banky. ECB by sice měla nechat úrokové sazby na současné úrovni, nejnovější slabá statistika z eurozóny však podporuje naději na další uvolňování měnové politiky v budoucnosti.
V závěru obchodování dolar vůči jenu klesl o 0,8 procenta na 99,18 JPY. Euro k dolaru stouplo o 0,1 procenta na 1,3094 USD, napsala agentura Reuters.