Čína, která má druhou největší ekonomiku na světě po USA, do vzduchu vypustila dalších 300 milionů tun CO2. Bylo to sice víc než v minulosti, nárůst emisí však patřil k nejslabším za uplynulých deset let. Přispěla k tomu patrně snaha Pekingu zvýšit energetickou účinnost a více se orientovat na obnovitelné zdroje.
Ve Spojených státech, které v minulých letech registrovaly bouřlivý rozvoj těžby břidlicového plynu, objem emisí CO2 klesl o 200 milionů tun. USA se tak z tohoto hlediska dostaly zpět na úroveň z 90. let minulého století. O 50 milionů tun klesly emise oxidu uhličitého v Evropě, k čemuž přispěl nárůst energií z obnovitelných zdrojů, ale i zpomalení evropské ekonomiky.
Někteří vědci se domnívají, že průměrný růst teplot je v tomto století potřeba snížit pod dvě procenta, aby se zabránilo potenciálně nebezpečným klimatickým jevům. To prý ale bude možné jen tehdy, pokud se hodnoty emisí budou do roku 2020 držet kolem 44 miliard tun ekvivalentu CO2.
Podle IEA však čísla ukazují, že svět má namířeno k průměrnému zvýšení teplot v rozmezí o 3,6 až 5,3 stupně Celsia. Světovým vládám tak agentura doporučuje, aby přijaly opatření, která by zajistila splnění klimatických cílů. Státy by tak měly zlepšit energetickou účinnost ve stavebnictví, průmyslu a dopravě, omezit výstavbu nebo používání nejméně účinných uhelných elektráren, snížit na polovinu očekávané emise metanu a částečně zrušit podporu fosilních paliv.