Hlavní měsíční indikátor, který zahrnuje 33 členských zemí OECD, v dubnu vystoupil 100,6 bodu z březnových 100,5 bodu. Index, který má ukazovat přelomové okamžiky v ekonomické aktivitě, se tak posunul ještě výrazněji nad dlouhodobý průměr, jímž je 100 bodů.
Indikátor pro eurozónu se zvýšil ze 100 bodů na 100,1 bodu. Dílčí údaje podle OECD naznačují, že hospodářský růst v Německu, které je největší ekonomikou v eurozóně, se vrací k dlouhodobému trendu.
OECD vznikla v roce 1961 jako nástupkyně Organizace pro evropskou hospodářskou spolupráci. Ta měla za úkol dohlížet na poválečnou hospodářskou obnovu ve světě a koordinovat ji. Členy OECD jsou také Česká republika a Slovensko.
OECD minulý měsíc ve své pravidelné pololetní zprávě zhoršila výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok na 3,1 procenta. Zdůvodnila to zejména prohlubujícím se ekonomickým poklesem v zemích eurozóny. Ekonomika Spojených států, která je největší na světě, letos podle nového odhadu zpomalí. Japonskou ekonomiku ale prý v tomto i příštím roce čeká silnější růst.