Náklady na investici do vyklízení chemiček před povodní, práci hasičů a dalších firem činí předběžně u Lovochemie 17 milionů korun a u Preolu pět milionů korun.
V areálu jsou ostrůvky vody, kterou čerpá 22 hasičů z chemiček a dalších 20 z jiných podniků Agrofertu. U Lovochemie hrozilo minulý týden to, že se protrhne protipovodňová hráz. Agrofert krátce uvažoval o řízeném zaplavení. Nakonec hráz vydržela, k jejímu přelití zbývalo zhruba 30 centimetrů. Podle majitele Agrofertu Andreje Babiše Lovochemii zachránilo snížení odtoku z Vltavské kaskády.
Protipovodňové hráze se začaly budovat po povodni v roce 2002, kdy Lovochemie spočítala škody po záplavách na 300 milionů korun. Od té doby v areálu vyrostla nová chemička Preol za 1,7 miliardy korun, a škody by tentokrát při stejném zaplavení byly několikanásobně vyšší. Lovochemie je největší domácí výrobce průmyslových hnojiv.
Dodávky tepla a teplé vody obnovily elektrárny do Lovosic v pondělí. Stav ohrožení ve městě neplatí od neděle. Do chemiček se vrátilo několik zaměstnanců, kteří pomáhají se stěhováním věcí zpět na své místo. Lovochemie na svých stránkách oznámila, že pomůže zaměstnancům, jejichž domy zaplavila voda.