Fortuna čelí masivním systematickým útokům hackerů již čtvrtý den

27.06.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Praha 27. června (ČTK) - Webové stránky sázkové kanceláře Fortuna již čtvrtý den čelí masivním systematickým útokům hackerů. Útoky se projevují zejména zpomalením rychlosti webu a snížením klientského komfortu, řekl dnes ČTK mluvčí společnosti Petr Šrain. Na chod pobočkové sítě situace podle něj nemá vliv. Společnost dnes v této věci podá trestní oznámení a vyzve k součinnosti příslušné policejní orgány.

"Podle vývoje posledních dní není útok jednorázová záležitost, ale cílená snaha poškodit společnost Fortuna. Rozhodli jsme se bránit všemi dostupnými prostředky. Obranné mechanismy konstruujeme s renomovanými specialisty na tuto problematiku. Díky dosavadním opatřením se nám daří eliminovat možné dopady, které, ačkoliv byl útok zahájen v exponované době startu Wimbledonu, zatím nejsou nijak citelné," uvedl generální ředitel skupiny Fortuna Entertainment Group Radim Haluza.

Takový to takzvaný DDoS útok (Distributed Denial of Service attack) se uskutečňuje pomocí velkého množství počítačů, snažících se bez vědomí jejich majitelů zahltit cíl útoku extrémním množstvím požadavků. Většinou je veden z desítek tisíc až milionů útočících počítačů v důsledku jejich napadení viry. Úspěšnost obrany se odvíjí zejména od schopnosti rozpoznat a filtrovat útočící IP adresy.

S ohledem na charakteristiku DDoS je velmi komplikované odhalit strůjce, realizace útoku přitom není komplikovaná ani finančně nákladná. Zatímco v podobných případech se k útokům agresoři veřejně přihlásili, zde se tak zatím nestalo. Původce a jeho skutečný motiv tak není znám. Podobnému útoku čelily v březnu některé zpravodajské weby, banky a mobilní operátoři.

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Vedle Česka působí na slovenském, polském a maďarském trhu.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK