V závěru obchodování index Dow Jones vzrostl o 3,38 bodu a den uzavřel vyšší o 0,02 procenta na 15.464,30 bodu. Širší index S&P 500 posílil o 0,31 procenta na 1680,05 bodu a stejně jako Dow Jones uzavřel na rekordu. Index technologického trhu Nasdaq zpevnil o 0,61 procenta a skončil na 3600,08 bodu.
Za celý týden si Dow Jones připsal 2,1 procenta, index S&P 2,9 procenta. Týdenní zisk indexu Nasdaq Composite činí 3,5 procenta.
Akcie Boeingu prudce klesly v reakci na zprávu, že na londýnském letišti Heathrow dnes vzplanul letoun 787 Dreamliner etiopských aerolinií. Ztráceli ale i dodavatelé součástek pro Dreamliner Honeywell International a Spirit Aerosystems.
Akcie zasilatelské společnosti UPS klesly kvůli snížení odhadu zisku na druhé čtvrtletí, což firma zdůvodnila tím, že zákazníci dávají přednost levnější přepravě zásilek. UPS také uvedla, že vidí v USA zpomalení růstu v celém odvětví. Akcie firmy tak stáhly dolů rovněž akcie konkurenční společnosti FedEx.
Naopak mírně posilovaly banky JPMorgan Chase a Wells Frago. Zisk JPMorgan se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 31 procent, zatímco zisk banky Wells Fargo, která je v USA největším poskytovatelem hypotečních úvěrů, vzrostl o pětinu. Překonal tak očekávání.
Americký dolar se na závěr týdne vrátil k růstu vůči euru i japonskému jenu. Investoři předpokládají, že centrální banka USA (Fed) bude první velkou centrální bankou, která omezí svá stimulační opatření, i když to bude později, než dosud čekali. Ke ztrátám eura navečer přispělo zhoršení ratingu Francie, k němuž sáhla agentura Fitch. Ta své rozhodnutí odebrat Francii nejvyšší možný rating na stupni AAA zdůvodnila nejistým výhledem ekonomického růstu vlivem krize v eurozóně.
Dolar vůči euru posílil o 0,2 procenta na 1,3066 USD a k jenu stoupl o 0,4 procenta na 99,37 USD. Za celý týden však euro vůči dolaru posílilo o 1,8 procenta, což byl nejvyšší růst od poloviny ledna. Dolar ztratil asi 1,8 procenta i vůči jenu. Euro vůči jenu naopak vzrostlo o 0,2 procenta na 129,84 JPY.