Madeta letos bude investovat do modernizace až 100 milionů korun, a to například do balicích technologií smetanových krémů v závodě Jindřichův Hradec. "Zatím jsme ve stadiu jednání s dodavatelem. Další investice plánujeme v souvislosti s pokračující centralizací výroby směřovat do závodu v Plané nad Lužnicí, částečně také do výpočetní techniky včetně plánovacího softwaru," uvedl ředitel.
V Plané nad Lužnicí bude firma investovat do přemístění sýrárny na výrobu Blaťáckého zlata ze závodu v Řípci a dále do přípravy pilotáže na výstavbu nové výrobní haly, která se začne stavět v příštím roce.
"Reorganizace firmy letos pokračovala synergii výrobního a technického útvaru. Další změny přijdou na řadu v souvislosti s částečným snížením počtu zaměstnanců v závodě Řípec a jejich převedením do závodu v Plané nad Lužnicí. To ale nebude nijak drastické, nezaměstnanost na Táborsku v důsledku toho určitě nijak dramaticky nestoupne," ubezpečil Teplý.
Madeta má v současnosti pět výrobních závodů: v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci, Řípci, Plané nad Lužnicí a v Pelhřimově. Denně v nich zpracuje 900.000 litrů mléka. Vykupuje ho od zemědělců v jižních Čechách a částečně na Moravě. Se všemi dodavateli mléka má uzavřené dlouhodobé smlouvy, ve většině případů na dobu čtyř let. V červenci Madeta vykupovala litr mléka v průměru za 8,31 koruny.
Madeta vyrábí více než 250 druhů produktů, z toho zhruba polovinu tvoří sýry. Přibližně 20 procent objemu výroby putuje na export, a to do Libanonu, Spojených arabských emirátů, Ruska, ale také zemí EU a do USA.
Loni Madeta zvýšila tržby o 40 milionů korun na 5,102 miliardy korun. Zisk před zdaněním meziročně vzrostl o téměř 30 milionů na 80,44 milionu Kč. Mlékárenská výroba se na výnosech podílela 88,41 procenta, tedy 4,538 miliardy korun, z toho export činil 827,787 milionu Kč. Počet zaměstnanců se meziročně snížil o 97 na 1508. Objem vykupovaného mléka vzrostl o devět procent na 370 milionů litrů. Denně ho tak firma zpracovala přes milion litrů.