Dow Jonesův index v závěru oslabil o 0,05 procenta na 15.002,99 bodu, i když většinu dne setrvával v kladném pásmu. Širší index S&P 500 získal 0,38 procenta na 1652,35 bodu a index trhu Nasdaq vzrostl o 0,68 procenta na 3613,59 bodu. V minulých čtyřech dnech indexy klesaly a S&P 500 se v pondělí propadl na minimum od 8. července.
Akcie největšího amerického prodejce elektroniky Best Buy vyskočily o devět procent. Akcie společnosti TJX, která vlastní dva diskontní řetězce, posílily o sedm procent, maloobchodní společnost J.C. Penney získala přes tři procenta. K růstu ve druhé polovině dne přispěly i akcie technologických gigantů jako Intel a Cisco Systems.
Investoři se nyní zaměřují na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání centrální banky USA (Fed). Dokument by mohl naznačit, kdy Fed hodlá začít s omezováním své podpůrné měnové politiky.
"Akcie dnes oživily, na trhu ale pozorujeme hodně kolísání, vyvolaného obavami z kroků Fedu. Nebyl bych proto překvapený, kdybychom skončili na nule nebo mírně níže," řekl agentuře Reuters před koncem obchodování Randy Frederick ze Schwabova centra finančního výzkumu v Austinu.
Na devizovém trhu dnes dolar oslaboval a vůči euru sestoupil na minimum za šest měsíců. Americkou měnu oslabil pokles výnosů amerických vládních dluhopisů, který odrážel nejistotu ohledně načasování dalších kroků Fedu.
Euro k dolaru posílilo až na 1,3452 USD, což byla jeho nejvyšší hodnota od 14. února. Ke konci dne evropská měna k dolaru stoupla o 0,6 procenta na 1,3420 USD. Dolar k japonskému jenu oslabil o 0,3 procenta na 97,28 JPY a ke švýcarskému franku ztratil 0,7 procenta. Vůči koši měn dolarový index klesl o 0,4 procenta a dostal se na dvouměsíční minimum 80,754 bodu.