Světu tehdy nepříliš známý televizní moderátor prožil chvíle své největší slávy ve druhé polovině 70. let. Tři roky po vynucené abdikaci prezidenta Richarda Nixona jej přiměl k první sérii televizních rozhovorů. Davidu Frostovi se tehdy před zraky 45 milionů amerických televizních diváků podařilo přimět Nixona, aby přiznal vinu za aféru Watergate. "Zklamal jsem své přátele a svou zemi, zklamal jsem náš systém vlády... a ponesu toto břemeno celý život," řekl tehdy Nixon.
Aféra, kvůli níž před Nixonovou rezignací padly hlavy řady jeho spolupracovníků, vypukla během kampaně za Nixonovo znovuzvolení, když novináři listu The Washington Post odhalili, že za umístěním odposlouchávacích zařízení v sídle konkurenční Demokratické strany stáli Nixonovi lidé. Postupně vyšlo najevo rozsáhlé spiknutí, Nixon však svou vinu přiznal až po letech Frostovi.
Frost poté dlouhá léta moderoval svůj televizní pořad na BBC. Během své kariéry dělal velké rozhovory s osmi britskými premiéry. "Mé srdce je nyní s rodinou Davida Frosta. Mohl být - a pro mě určitě byl - přítelem a zároveň obávaným novinářem," reagoval na zprávu o jeho úmrtí současný premiér David Cameron.
Televizní rozhovory vedl Frost až do loňského roku, kdy završil šestileté působení v anglickém vysílání televize Al-Džazíra. V něm měl každý týden svůj pořad Frost over the World, v němž zpovídal například bývalého českého prezidenta Václava Havla.
Napsal též řadu knih a stal se hrdinou úspěšného filmu Duel Frost/Nixon, který měl premiéru v roce 2008.