Správkyně OP Prostějov zahájila prodej jeho ochranných známek

01.10.2013 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Prostějov 1. října (ČTK) - Insolvenční správkyně zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP) Miloslava Horská zahájila prodej jeho ochranných známek včetně vlajkové oděvní značky OP Prostějov Profashion. Souhrnnou hodnotu tří desítek značek OP, které jsou zájemcům nabídnuty prostřednictvím elektronické aukce, znalci odhadli na zhruba tři miliony korun. Aukce mají skončit na začátku listopadu. ČTK to dnes sdělil Petr Charvát ze společnost Gaute, která aukce organizuje.

"Celkem ve dvanácti aukcích jsou nabízeny jak jednotlivé ochranné známky, tak i jejich soubory," uvedl Charvát. Mezi nejznámější ochranné známky, které jsou nyní k mání, kromě OP Prostějov Profashion patří také například WILLIAM & DELVIN, COPELLINI, NERO, MAGNOLIA či CLAUDETTE. Například vyvolávací cena známky OP Prostějov Profashion činí 495.000 korun, což je zhruba polovina odhadní ceny. Podle Horské lze nabízení známky využít pro oděvy, bižuterii, galanterii i sportovní módu.

Pod ochrannými známkami OP Profashion a OP Prostějov Profashion prostějovský Oděvní podnik dlouhá léta prodával v Česku i na zahraničních trzích svoji základní produkci pánské a dámské konfekce. Název OP Profashion nesla síť jeho podnikových prodejen. Oděvní podnik ročně prodal zboží se značkou OP Profashion či OP Prostějov Profashion zhruba za 17 milionů korun. Vyvolávací cena ochranné známky WILLIAM & DELVIN WD THE EXPRESS ORIGINAL JEANS, pod kterou Oděvní podnik vyráběl a prodával kolekci džínové módy, byla stanovena na 350.000 korun.

Horská na začátku září vyhlásila nové výběrové řízení na prodej jeho hlavního areálu v Prostějově. Zájemci mohou nabídky posílat do 3. října, přičemž jediným kritériem při jejich posuzování bude výše nabídnuté ceny. První tendr na prodej hlavního areálu OP Horská zrušila. Investor, který za tyto nemovitosti v odhadované hodnotě 180 milionů nabídl zaplatit 25 milionů korun, nesplnil všechny podmínky.

Horská ve zprávě pro brněnský soud vypočítala dosavadní čistý příjem z prodeje výrobních areálů bývalých poboček OP a pozemků ke konci loňského září téměř na 99 milionů korun. Dosud nejvíc peněz insolvenční správkyně pro věřitele OP získala prodejem výrobního areálu v Uherském Hradišti, jehož kupní cena činila 38 milionů korun. V této celkové částce není zahrnut výtěžek z prodeje výroby na míru, který je 58 milionů korun. Součástí zprávy není ani 35 milionů z prodeje výrobních areálů OP v Olomouci, Ostravě a Drahanech, jelikož tyto transakce nebyly v září ještě dokončeny.

Pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, kteří požádali o více než dvě miliardy korun. České spořitelně, která je zajištěným věřitelem, prostějovská textilka dluží zhruba 675 milionů korun. Znalci hodnotu podniku odhadli zhruba na miliardu korun. V dobách, kdy OP provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10.000 lidí. Po prohlášení konkurzu v roce 2010 se jejich počet postupně snížil na několik stovek.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK