Příští rok tempo růstu těchto zemí nepatrně zrychlí a bude činit 7,2 procenta. Doposud SB v tomto regionu čekala růst hrubého domácího produktu o 7,6 procenta.
Ekonomika Číny by letos měla vzrůst o 7,5 procenta, místo 8,3 procenta, jak se banka dosud domnívala. Ekonomický růst druhé největší ekonomiky světa zpomaluje, neboť země se snaží klást důraz na domácí spotřebu místo vývozu, jak tomu bylo doposud. Ve druhém čtvrtletí tempo růstu Číny kleslo nejníže za dvě desetiletí.
Růst v dalších rozvojových zemích negativně ovlivňuje slabá poptávka a obavy, že Spojené státy začnou omezovat svá stimulační opatření, díky kterým se dostalo více peněz i do rozvojových zemí. Některé státy, jako například Indonésii, Malajsii a Thajsko, pak ohrožují nižší ceny komodit a slabší vývoz.
SB podle agentury Reuters varovala, že odhad růstu se může dále zhoršit - obavy má banka hlavně o další vývoj v USA. Hrozbou pro růst regionu by bylo především nečekaně rychlé a zároveň rozsáhlé omezování stimulačních opatření v kombinaci s dlouhodobou rozpočtovou krizí. Pomoci regionu by mohlo opatření Japonska na podporu hospodářského růstu a zastavení deflace.