"Kromě žaloby k Městskému soudu v Praze jsme podali i podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže k zahájení správního řízení proti ČTÚ pro narušení hospodářské soutěže. Na úrovni evropských institucí jsme podali stížnost k Evropské komisi," řekl serveru generální ředitel společnosti Luis Malvido.
Telefónica podala k Městskému soudu v Praze žalobu 30. září letošního roku. Na vyhlášené aukci kmitočtů vadí Telefónice i dalším nynějším operátorům mimo jiné garance vyhrazení části kmitočtového spektra pro nového operátora. ČTÚ naopak dlouhodobě tvrdí, že své kroky při přípravě aukce detailně konzultoval s Evropskou komisí, aby se úřad vyhnul případným stížnostem, uvedl server.
Český telekomunikační úřad minulý týden uvedl, že všech pět uchazečů se může zúčastnit aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě. Vedle současných operátorů T-Mobilu, Telefóniky a Vodafonu se do aukce přihlásily Sazka Communications ze skupiny KKCG Karla Komárka a Revolution Mobile, která vznikla přejmenováním PPF Mobile Sevices po jejím prodeji řediteli Tomáši Budníkovi. Samotná PPF se rozhodla aukce neúčastnit kvůli tomu, že by v příštích 15 letech fakticky nemohla koupit některého z mobilních operátorů. Nyní PPF jedná o možné koupi Telefóniky.
Souhrnná vyvolávací cena kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz je 8,72 miliardy korun. Jde o druhou aukci, první ČTÚ musel letos v březnu zastavit kvůli chybně nastaveným podmínkám. Vláda očekává výnos z aukce pro státní rozpočet v příštím roce na úrovni deset miliard Kč.