Žalobu firma podala na ochranu proti nezákonnému zásahu do svých práv u Městského soudu v Praze. Zároveň poslala i námitky k Českému telekomunikačnímu úřadu, který aukci pořádá. Podnět u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se týká možného zvýhodňování soutěžitele v aukci.
"Nepovažujeme za možné, aby za současného stavu LTE aukce pokračovala férově a dopadla lépe než předchozí pokus," řekla ČTK Kuklová.
Vodafonu se nelíbí, že ČTÚ nepodrobil analýze neúspěch minulé aukce i to, jakým způsobem vypořádal připomínky k nové aukci. Postrádá také analýzu tuzemského mobilního trhu, který prošel za poslední rok výraznými změnami s nástupem virtuálních operátorů a zavedením levnějších paušálních tarifů.
Operátor upozornil také na nejasné vztahy mezi PPF, která jedná o koupi Telefóniky, a společností Revolution Mobile, která se jako přejmenovaná PPF Mobile Services účastní aukce. V souvislosti s aukcí vidí Vodafone jako problematické též jednání Telefóniky a T-Mobilu o sdílení sítí.
Do aukce kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz se vedle Vodafonu přihlásila Telefónica, T-Mobile, Revolution Mobile a Sazka Telecommunications. Telefónica podmínky aukce, zejména vyhrazení části pásma 800 MHz pro nové uchazeče rovněž napadla u soudu a stěžovala si i u ÚOHS. U Evropské komise aukci napadla jak Telefónica, tak i T-Mobile.