Soud se předmětem žaloby nezabýval. Dospěl k názoru, že vhodný okamžik pro podání žaloby nastane po udělení kmitočtových přídělů. Usnesení soudu podle mluvčí neznamená omezení možnosti aukci napadat jinak, tedy před Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ), českými soudy či Evropskou komisí. "Nejistota ohledně výsledků aukce se tak pouze prodlužuje," dodala.
Do aukce kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz, která začne v pondělí, se vedle Vodafonu přihlásily Telefónica, T-Mobile, Revolution Mobile a Sazka Telecommunications.
Vodafone po soudu požadoval odklad soutěže až po analýze trhu a stanovení transparentních podmínek. Žalobu firma podala na ochranu proti nezákonnému zásahu do svých práv. Operátorovi se nelíbí, že ČTÚ nepodrobil analýze neúspěch minulé aukce i to, jakým způsobem vypořádal připomínky k nové aukci. Postrádá také analýzu tuzemského mobilního trhu, který prošel za poslední rok výraznými změnami s nástupem virtuálních operátorů a zavedením levnějších paušálních tarifů.
Operátor upozornil i na nejasné vztahy mezi PPF, která podepsala smlouvu o koupi Telefóniky, a společností Revolution Mobile, která se jako přejmenovaná PPF Mobile Services účastní aukce. V souvislosti s aukcí vidí Vodafone jako problematickou také smlouvu Telefóniky a T-Mobilu o sdílení sítí.
Všichni tři nynější operátoři si na podmínky aukce stěžovali u Evropské komise. Vadí jim vyčlenění části lukrativního pásma 800 MHz jen pro nového hráče. Považují to za nepovolenou veřejnou podporu.