Podle zprávy fóra pouze tyto čtyři země účinně nesdílejí informace o daňových poplatnících s dalšími zeměmi nebo nesbírají informace o skutečném vlastnictví firem registrovaných na jejich území. Standardy naopak zcela plní 18 zemí a dalších 26 jich je převážně plní. U dvou zemí, Turecka a Rakouska, zpráva podle agentury Reuters uvádí, že dané standardy plní částečně.
Zbývajících 14 oblastí nebylo hodnoceno, protože se čeká na projednání dalších právních a regulačních předpisů o výměně daňových informací.
Lucembursko považuje hodnocení za "příliš tvrdé". Podle jeho prohlášení byl jen "velmi omezený počet" jeho odpovědí na žádost o finanční informace považován za neuspokojivý. Ministr financí Britských Panenských ostrovů Neil Smith prohlásil, že hodnocení přesně neodráží současné praktiky uplatňované od roku 2012.
Zástupci vlád Kypru a Seychel se ke zprávě odmítli vyjádřit nebo nebyli k zastižení.
Němečtí politici v letošním roce vystoupili s požadavkem zvýšení transparentnosti v kyperském bankovním sektoru a chtěli, aby se zvýšení transparentnosti stalo jednou z podmínek pro poskytnutí peněz ze záchranného úvěru. Kypr je již delší dobu považován za zemi, kde je slabá kontrola praní špinavých peněz.
OECD přestala přidávat země na svůj seznam daňových rájů. Vyjímání zemí z tohoto seznamu však v minulosti záviselo hlavně na tom, jak jsou země ochotné sdílet daňové informace. V současnosti jsou na seznamu jen dva malé ostrovy v Tichomoří. Mnoho dalších států, včetně Irska, však politici z velkých zemí jako jsou Spojené státy obviňují, že jsou ve skutečnosti daňovými ráji.