"Paralelní operování spojů do mnoha destinací v Asii přes Abú Zabí a nově přes Soul způsobovalo kanibalizaci na obou produktech, čímž docházelo k obchodnímu i ekonomickému poškozování obou linek," uvedly ČSA. Ty do Abú Zabí létají čtyřikrát týdně a třikrát v týdnu létají do korejského Soulu. Kromě nich do jihokorejské metropole čtyřikrát týdně létají i Korean Air, které si s ČSA na lety vzájemně prodávají letenky. Od zahájení letní sezóny v březnu plánují ČSA nabídku vlastních letů do Soulu rozšířit na čtyři týdenní frekvence.
Druhým důvodem pro ústup z letů do Spojených arabských emirátů je podle ČSA tlak konkurenčních Emirates Airlines na lince mezi Prahou a Dubají a oznámení dopravce Qatar Airways otevřít od nadcházející letní sezóny nové pravidelné spojení z Prahy do Dauhá. Qatar Airways byly společně s Korean Air zájemci o majetkový vstup do Českých aerolinií. Na rozdíl od korejského dopravce ale od ochodu nakonec ustoupily.
Vypuštěním Abú Zabí jako přestupního bodu ze sítě ČSA cestující nepřijdou o spojení do nejžádanějších destinací jako jsou Bangkok, Singapur nebo Austrálie. ČSA budou dále tyto destinace operovat ve spolupráci s Korean Air na linkách s přestupem právě v Soulu, dodala letecká společnost.