Komise obchod posuzovala ve zjednodušené proceduře od loňského prosince. Došla k závěru, že transakce nepředstavuje riziko z hlediska omezení hospodářské soutěže, aktivity Telefóniky a PPF se dosud nepřekrývaly.
Investiční skupina PPF, v materiálu komise označovaná jako nizozemská společnost PPF Group N.V. kvůli jejímu sídlu v této zemi, se podle komise zabývá především bankovnictvím a investicemi, konzultantskými službami, nemovitostmi, těžbou surovin a obchodem se spotřební elektronikou, kdežto Telefónika, která je největší telekomunikační skupinou v Česku, se v ČR i na Slovensku soustředí na mobilní komunikační služby.
PPF nyní učiní povinnou nabídku převzetí akcií minoritních akcionářů. Španělská Telefónica si zřejmě ponechá podíl 4,9 procenta akcií a nabídku odkupu nevyužije. Podle dohody obou stran bude moci operátor po dobu čtyř let zůstat součástí partnerského programu skupiny Telefónica A.S., který zahrnuje například přístup ke společnému nákupu technologií, dohody o roamingu a podobně. Společnosti Telefónica Czech Republic i Telefónica Slovakia změní své názvy, nicméně i nadále budou podnikat pod značkou O2, a to maximálně po dobu čtyř let.
Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie. Skupina vlastní aktiva ve výši zhruba 22,1 miliardy eur.