Firma loni prodala téměř 500 strojů. Letos jich chce prodat mezi třemi až pěti tisíci. Chce také vytvořit novou společnost 3Dfactories, která se bude vývojem a výrobou 3D tiskáren zabývat. Aroja bude jejím subdodavatelem a dál se bude věnovat stavbě speciálních strojů.
"V roce 2013 se naše produkce 3D tiskáren ztrojnásobila a uvedli jsme do provozu tři nové výrobní linky. V současné době vyrábíme v jedné směně desítky strojů," uvedl Škopík. Pro letošek firma plánuje spuštění plně automatizované linky i změnu designu modelů domácích 3D tiskáren.
Podle Škopíka zaznamenal trh s 3D technologiemi zájem u mnoha skupin odběratelů. "Portfolio zájemců o 3D tiskárny je v ČR opravdu široké. Nejvýznamnějšími odběrateli jsou školy zaměřené na technické obory a vývojová oddělení průmyslových podniků, jako jsou například slévárny, či výrobci různých součástek," uvedl Škopík. Na odbyt jdou podle něj i domácí 3D tiskárny, které si v aktuální módní vlně pořizují například modeláři, obchody specializající se na různé koníčky či domácí kutilové.
Aroja loni na strojírenském veletrhu v Brně představila největší 3D tiskárnu na světě. Dokáže vytisknout model o rozměru jednoho metru krychlového. Podle Škopíka chtěji velké firmy tyto technologie již dnes. "Zájem o jednoúčelové stroje se neomezuje jen na průmysl, ale i na stavebnictví. Nedávno jsme například řešili možnosti 3D tisku formy na betonové tvárnice pro stavební firmu," uvedl Škopík.