Tepelné hospodářství podle Seidlera nemá kvůli dominanci EOP na trhu s teplem rovné šance. Hradecká firma tvrdí, že jí politika EOP při stanovování cen způsobuje škody za desítky milionů korun. Tepelné hospodářství teplo kupované z Opatovic dodává v krajském městě zhruba do 24.000 domácností. EOP již dříve uvedly, že si za cenami a jejich stanovením stojí.
Hradecká firma se u antimonopolního úřadu domáhá toho, aby Opatovicím údajné zneužívání dominantního postavení zakázal. Tím by se měly snížit ceny tepla. Hradečtí také například navrhují, aby úřad vydal rozhodnutí, podle kterého nebudou moci EOP navyšovat cenu tepla z primárních rozvodů rychleji než cenu tepla ze sekundárních rozvodů.
Kvůli zdražení tepla z Opatovic o více než osm procent zvýšilo Tepelné hospodářství od ledna cenu tepla ze svých sekundárních rozvodů pro konečné zákazníky o 6,3 procenta na 457,58 Kč za gigajoule (GJ) včetně DPH. Domácnost tak zaplatí za rok asi o 800 korun víc. V Pardubicích, Chrudimi a v menší části Hradce dodávají EOP teplo z vlastních sekundárních rozvodů přímo. Cenu EOP pro své koncové zákazníky zvedly o 5,5 procenta na 427,8 koruny za GJ včetně DPH.
Zdeněk Rychtera dr