Lawsky prý požádal o příslušné materiály mimo jiné britské banky Barclays, Standard Chartered, Lloyds Banking Group a RBS, švýcarskou Credit Suisse, německou Deutsche Bank, americkou Goldman Sachs a francouzskou Société Générale, uvedl zdroj. Vyšetřování okruh bank ještě rozšiřuje.
Globální vyšetřování údajných manipulací na devizových trzích odstartoval švýcarský regulátor finančního sektoru Finma. Ten začátkem října oznámil, že vyšetřuje několik švýcarských bank, které podezírá z manipulace s devizovými kurzy. Do vyšetřování se zapojily také úřady z Evropské unie a Spojených států.
Dosavadní vyšetřování podle médií odhalilo tajné dohody mezi obchodníky různých bank s cílem maximalizovat zisky a minimalizovat ztráty. Obchodníci si prý vyměňovali informace o obchodních pokynech klientů a domlouvali se na postupu při vlastních obchodech.
Devizový trh je největším trhem v rámci finančního systému a denně se na něm zobchodují měny v hodnotě několika bilionů dolarů. Podle odborníků není žádným překvapením, že se obchodníci snaží vydělat na tom, že dopředu znají podrobnosti o objednávkách klientů. Vzhledem k obrovské velikosti trhu by ale byly manipulace s kurzy velmi obtížné, pokud by obchodník neměl mimořádně velkou objednávku nebo pokud by neobchodoval s málo obchodovanými měnami.