Dow Jonesův index v závěru newyorského obchodování klesl o 0,07 procenta na 16.340,08 bodu a ztratil třetí den po sobě. Širší index S&P 500 naopak o 0,03 procenta posílil a zavíral na 1868,20 bodu, úhrnný index technologického trhu Nasdaq po zisku 0,37 procenta uzavřel na 4323,33 bodu.
Obavy o čínskou ekonomiku zvýšil pokračující pokles cen mědi na londýnské burze, což je zástupný indikátor zdraví čínské ekonomiky. Také poslední makroekonomické údaje potvrzují pokračování útlumu druhé největší ekonomiky světa. Navíc minulý týden vyhlásila první čínská firma neschopnost splatit dluhopis v domácí měně.
Investoři v závěru období čtvrtletních firemních výsledků sledují zahraničněpolitický vývoj, zejména události kolem Ukrajiny, řekli analytici agentuře Reuters. Trh vytáhly ze ztrát naděje na pokrok diplomatických snah o zmírnění napětí po zprávách o pokračujících intenzivních jednáních mezi americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym a jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem.
Na devizovém trhu se dnes obavy z útlumu čínské ekonomiky a z vývoje na Ukrajině projevily oslabením rizikovějších měn velkých vývozců surovin, jako jsou Austrálie, Chile nebo Jihoafrická republika. Posiloval naproti tomu japonský jen a švýcarský frank, tedy měny, k nimž se investoři uchylují v nejistých dobách.
Japonský jen vůči dolaru ke konci dne posílil o 0,3 procenta na 102,72 JPY. Euro během dne po počátečním poklesu nakonec zpevnilo a proti dolaru jeho kurz vzrostl o 0,4 procenta na 1,3905 USD.