HKMA zaznamenal pokusy o manipulaci v interní komunikaci banky v letech 2006 až 2009. Úřad rovněž uvedl, že v rámci vyšetřování odhalil významné slabiny v interním systému kontroly UBS. Dodal nicméně, ze neobjevil žádné důkazy existence protizákonných dohod UBS s jinými bankami směřujících k manipulacím se sazbou.
"Jsme rádi, že vyšetřování HKMA přineslo stejné výsledky jako naše vlastní interní šetření, tedy žádné nezákonné dohody mezi bankami a žádný znatelný dopad na stanovování sazby Hibor," uvedla UBS. Úřad ale podle serveru BBC upozornil, že stále zvažuje možné uvalení sankcí.
Vyšetřování HKMA je dalším z řady skandálů týkajících se snahy o manipulaci s referenčními úrokovými sazbami. Evropská komise loni vyměřila šesti evropským a americkým finančním společnostem rekordní úhrnnou pokutu 1,71 miliardy eur (téměř 47 miliard Kč) za manipulaci s klíčovou Londýnskou mezibankovní nabízenou úrokovou sazbou (LIBOR) a její obdobou pro eurozónu EURIBOR.
Banka UBS se pokutě v tomto případě vyhnula díky své spolupráci s komisí. Už předtím však byla nucena za manipulace se sazbou LIBOR zaplatit 1,5 miliardy dolarů (téměř 30 miliard Kč) úřadům ve Spojených státech, Velké Británii a Švýcarsku.