Společnost, která působí rovněž v České republice, nicméně potvrdila, že v celém letošním roce počítá s provozním ziskem od 8,0 do 8,6 miliardy eur.
E.ON se nyní podobně jako další německé energetické podniky potýká s negativními dopady rozhodnutí německé vlády opustit jadernou energii. Čelí rovněž masivní podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, která tlačí její konvenční elektrárny do ztrát.
Společnost E.ON dnes vyzvala vládu, aby tyto ztráty kompenzovala. Ačkoli jsou konvenční elektrárny ztrátové, jejich provoz je nezbytný pro stabilní dodávky elektřiny, které by samotné solární a větrné elektrárny nedokázaly zajistit, upozorňuje agentura Reuters.
Německé energetické podniky již delší dobu volají po adekvátní podpoře, která by kompenzovala ztráty z provozu konvenčních elektráren. "Jsem přesvědčen, že německá vláda brzy nastaví kurz, který umožní konvenčním elektrárnám zajišťovat nepřetržitou a spolehlivou zálohu pro nestálou produkci elektřiny z obnovitelných zdrojů a zabezpečí naší ekonomice i obyvatelstvu spolehlivé dodávky elektřiny," uvedl šéf E.ON Johannes Teyssen.
V jižních Čechách a na jižní Moravě zásobuje E.ON elektřinou 1,2 milionu zákazníků. Podíl E.ON na českém trhu činí asi 20 procent. V oblasti plynu v tuzemsku disponuje více než 4000 kilometrů dlouhou sítí. Zároveň zásobuje plynem přes 120.000 zákazníků v jižních Čechách a na jižní Moravě.