Antimonopolní úřad povolil vstup Fortuny do projektu s názvem Tipsport 02 v prvostupňovém správním řízení. Úřad dospěl k závěru, že spojení firem nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže na loterijním trhu. "Spojením vzniklý subjekt bude po spojení vystaven silné konkurenci ze strany společnosti SAZKA, která disponuje obdobným či větším tržním podílem," uvedl ÚOHS.
Tipsport a Fortuna chtějí vydávat společné emise losů a tím nahradit dosavadní losy, které vydává každá firma zvlášť. Tipsport je jedničkou českého trhu kurzových sázek, Fortuna je za ním na druhém místě. Právě kvůli jejich velkému podílu na trhu kurzových sázek a loterií se společnosti obrátily na ÚOHS, aby jim spolupráci posvětil.
Obě společnosti nabízí několik desítek stíracích losů v ceně od 20 do 200 korun. Jejich konkrétní nabídka se neustále mění. Na celkovém objemu přijatých sázek i hrubých výher však zaujímají jen malý podíl. Například Fortuna v předminulém roce prodala stírací losy za celkem 6,5 milionu eur (177 milionů Kč) a na výhrách vyplatila 2,9 milionu eur (79 milionů Kč). Přesto jde o zajímavý byznys, což potvrzuje předloňský nárůst prodejů. Přijaté sázky ze stíracích losů totiž Fortuně v roce 2012 vzrostly meziročně o 90,8 procenta.
Nejvýraznějším hráčem v segmentu stíracích losů zůstává Sazka sázková kancelář, která předloni prodala přes 17 milionů losů za celkem 319 milionů korun.
Stírací losy jsou nejrozšířenějším druhem hazardu v Česku. Podle zhruba dva roky starého průzkumu, který si nechala zpracovat Unie herního průmyslu ČR, si stírací los někdy koupilo 65 procent Čechů. Jen menšina (13 procent) přitom považuje stírací losy za hazard. Naopak na automatech, které za hazard považuje 91 procent respondentů zmiňovaného průzkumu, si zahrálo 16 procent Čechů starších 15 let.