V rámci navrhované transakce by Siemens koupil aktivity Alstomu ve výrobě plynárenských zařízení. MHI by s Alstomem založila tři společné podniky a koupila v něm desetiprocentní podíl. Siemens chce navíc diskutovat o možnosti vytvoření "evropského šampiona" na poli železničních vozidel tím, že spojí aktivity obou skupin.
Alstom upřednostňuje nabídku od GE, ta se však nelíbí francouzské vládě, která usiluje o konkurenční nabídku a sama si už dala právo podobné "strategické" transakce vetovat. Paříž dnes oznámila, že francouzský prezident François Hollande se sejde s šéfy německé a japonské skupiny v úterý, termín schůzky byl podle agentury Reuters stanoven na 10:25 SELČ. Správní rada Alstomu by měla nabídky projednat do konečného termínu 23. června.
Siemens dříve naznačoval, že by si chtěl s Alstomem vyměnit některá svá aktiva. Německý podnik chtěl převzít většinu aktivit Alstomu v energetice a za to by předal francouzské firmě svou výrobu železničních vozidel.
Francouzská vláda musela před deseti lety společnost Alstom zachraňovat. Firma ale potřebuje další pomoc, protože se potýká s vysokými dluhy, silnou konkurencí a slabou poptávkou.
Energetická divize Alstomu vyrábí turbiny pro uhelné, plynové, větrné i jaderné elektrárny a systémy pro přenos elektřiny. Alstom po celém světě zaměstnává kolem 493.000 lidí, z toho asi pětinu ve Francii, a je silně závislý na zakázkách od francouzské elektrárenské společnosti EDF a železniční skupiny SNCF.