Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních podniků, klesl o 0,13 procenta na 16.846,13 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,12 procenta na 1957,22 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,02 procenta a uzavřel na 4379,05 bodu.
Prezident Federální rezervní banky v St. Louis James Bullard ve čtvrtek uvedl, že ještě letos zřejmě míra nezaměstnanosti v USA klesne pod šest procent a inflace se vrátí ke dvěma procentům. To by podle něj znamenalo, že ekonomika je ke svému normálnímu dlouhodobému stavu blíže, než se předpokládá. Úrokové sazby by se podle něj měly začít zvyšovat z nynější prakticky nulové úrovně do prvního čtvrtletí příštího roku.
K poklesu akciového trhu velkou měrou přispěly finanční tituly. Cena akcií britské banky Barclays obchodovaných ve Spojených státech se propadla o více než sedm procent v reakci na zprávu, že prokuratura státu New York banku obvinila z klamání investorů. Výrazně ztrácely také akcie švýcarských bank UBS a Credit Suisse.
Na devizovém trhu zůstal kurz dolaru bez výraznějších změn. Čtvrteční údaje potvrdily, že ekonomika USA oživuje z útlumu v prvním čtvrtletí. Zaostaly však za očekáváním analytiků, takže neposkytly americké měně dostatečně silný impulz k růstu.
Takzvaný dolarový index, který vyjadřuje hodnotu americké měny vůči koši dalších šesti hlavních světových měn, zůstal beze změny na 80,222 bodu. Samotné euro vůči dolaru oslabilo o 0,1 procenta na 1,36095 USD.