Ekonomové i někteří konzervativní činitelé Fedu varují před prodlužováním nestandardně podpůrné měnové politiky a mimořádně nízkých úroků. Poukazují na to, že to už začíná vyvolávat další bublinu na finančních trzích podobnou té, která vedla k poslední finanční krizi let 2007-09. Fed podle některých z nich k minulé krizi významně přispěl tím, že držel úroky příliš dlouho na příliš nízké úrovni.
Podle Yellenové je sice zvýšené zaměření na finanční stabilitu správné, měnová politika však může s takovými riziky bojovat jen velmi zřídka. "Potenciální náklady takových zásahů budou pravděpodobně příliš vysoké na to, aby se rizika pro finanční stabilitu stala ústředním tématem diskusí o měnové politice," uvedla Yellenová podle agentury Reuters.
Yellenová připustila, že v určitých oblastech finančního systému je patrné zvýšené riskování, to ale podle ní může řešit zvýšené využívání regulačních nástrojů. "V současnosti nevidím potřebu, aby se měnová politika odchylovala od primárního zaměření na dosažení cenové stability a maximální zaměstnanost," řekla.
Fed stále ještě podporuje ekonomiku nákupy dluhopisů, které ale od konce loňského roku postupně omezuje. Základní úrokovou sazbu drží Fed od konce roku 2008 stále na prakticky nulové úrovni a většina ekonomů si myslí, že k prvnímu zvýšení Fed sáhne nejdříve za rok.