BNP se již na konci června přiznala, že porušila obchodní sankce Spojených států zajišťováním finančních transakcí pro klienty ze Súdánu, Kuby a Íránu. Souhlasila s pokutou a také s tím, že musí na rok pozastavit vypořádávání některých dolarových transakcí a propustit 13 zaměstnanců spojených s porušováním sankcí.
Podle serveru BBC jde o největší vyrovnání tohoto druhu v historii Spojených států. Americký ministr spravedlnosti Eric Holder k tomu tehdy řekl, že dohoda má pro ostatní firmy sloužit jako varování, že Spojené státy nehodlají tolerovat nezákonné praktiky.
O hrozbě vysoké pokuty pro BNP se hovořilo již delší dobu. Francie dala začátkem června najevo, že hodlá zájmy banky BNP bránit. V té době se spekulovalo o pokutě přesahující deset miliard dolarů. Francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius takto vysokou pokutu označil za nepřiměřenou a varoval, že pokuta by mohla ovlivnit jednání Evropské unie a Spojených států o vytvoření zóny volného obchodu. BNP již po zveřejnění podrobností dohody uvedla, že pokuta by neměla mít "žádný vliv na její provozní či podnikatelskou způsobilost".