Výraznější výkyvy jsou ale znát i na devizových trzích - například euro sestoupilo na devítiměsíční minimum vůči dolaru. Kromě ukrajinské krize tlačí jednotnou evropskou měnu dolů i slabé údaje o německé ekonomice. Pokles zaznamenaly i měny středoevropských zemí, včetně České republiky. Kurz české koruny k euru dnes poprvé od března 2009 překročil 28 Kč/EUR. Maďarský forint vůči euru sestoupil na nejnižší úroveň za dva a půl roku, mírný pokles utrpěl i polsky zlotý.
Ruský prezident Vladimir Putin podle médií nařídil vládě vypracovat odvetná opatření za sankce, kterými Západ trestá lidi kolem Putina a jejich firmy za politiku Kremlu vůči Ukrajině. Polsko dnes navíc poukázalo na rostoucí nebezpečí přímé ruské intervence na Ukrajinu, před kterým následně varovala také Severoatlantická aliance (NATO).
"Blížíme se k situaci, kdy se tento konflikt skutečně vyhrotí," řekl podle agentury Reuters analytik Elwin de Groot z finanční společnosti Rabobank. "Sankce se zostřují, věci se začínají dostávat mimo kontrolu," dodal.
Stoupající nervozita investorů vedla k růstu zájmu o dluhopisy německé vlády, které jsou považovány za bezpečnou investici v období nejistoty. Výnosy u desetiletých německých dluhopisů tak spadly na rekordní minimum 1,103 procenta, neboť se zvyšuje jejich cena.
Výrazný nárůst naopak zaznamenaly výnosy u dluhopisů některých okrajových zemí eurozóny, například Portugalska. Tamní finanční trhy jsou pod zvýšeným tlakem kvůli problémům finanční společnosti Banco Espírito Santo (BES), kterou nyní musí zachraňovat portugalská vláda.
Napětí kolem Ukrajiny podpořilo poptávku po zlatě, nárůst ceny žlutého kovu však omezil silnější kurz dolaru. Kolem poledne vykazovala cena zlata nárůst o 0,1 procenta na 1288,74 dolaru za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Mírný nárůst zaznamenaly i ceny ropy, které se v úterý propadly na několikaměsíční minima.