Největší americká automobilka zaznamenala meziroční pokles prodeje o 1,2 procenta. Ford zvýšil odbyt o 0,4 procenta a Chrysler prodal o 20 procent vozů více než před rokem.
Nissan hlásil nárůst prodeje vozů o 11,5 procenta. Japonská a světová automobilová jednička Toyota zvýšila odbyt o 6,3 procenta a druhý měsíc po sobě překonala dosavadní americkou dvojku Ford.
Jihokorejský Hyundai oznámil posílení odbytu o šest procent. Německá skupina Volkswagen zůstává v hlubokém propadu a v srpnu prodala o 13 procent méně než před rokem.
Analytici GM, Fordu i Chrysleru odhadují, že celoroční tempo prodeje dosáhlo v srpnu 17,2 milionu vozů, což by bylo nejvíce od srpna 2006. Dosud v tomto roce zůstával tento ukazatel pod 17 miliony a analytici před dnešními zprávami odhadovali výsledek 16,6 milionu. Chrysler očekává, že celkový prodej v USA meziročně vzrostl o tři procenta, zatímco dosavadní předpovědi čekaly jen nepatrné zvýšení.
Nárůst prodeje táhly u mnoha výrobců užitkové vozy a auta typu SUV, což potvrzuje odklon zákazníků od osobních vozů. Ceny osobních aut stagnovaly, kdežto ceny SUV a dodávek rostly. K tomuto posunu přispívá levný benzin, jehož ceny jsou nyní v USA nejnižší za čtyři roky.
Automobilky minulý měsíc proti loňsku dál posilovaly slevy a další nákupní pobídky. Průměrná hodnota pobídky dosáhla 2772 dolarů (přes 58.000 Kč) na vůz, bylo to ale pod červencovou úrovní nad 3000 dolary, což bylo maximum od roku 2010.