Dow Jonesův index klesl o 0,36 procenta na 16.987,51 bodu. Širší index S&P 500 odepsal 0,60 procenta 1985,54 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq ztratil 0,53 procenta na 4567,60 bodu.
Za celý týden Dow Jonesův index klesl o 0,9 procenta, S&P 500 odepsal 1,1 procenta a Nasdaq poklesl o 0,3 procenta.
Nové americké sankce, které dnes oznámilo americké ministerstvo financí, mají potrestat Rusko za jeho údajnou intervenci na Ukrajině. Zasahují ruský ropný a vojenský průmysl a dále omezují přístup velkých ruských bank na americké dluhopisové a akciové trhy.
Sektor energetiky ztratil zhruba 1,4 procenta, a navázal tak na klesající trend, kvůli kterému za celý týden odepsal 3,6 procenta.
"Na trhu se sankce promítají, někteří lidé to zřejmě berou jako záminku k prodeji, my jsme ale na tomto trhu kupovali akcie energetických firem. Celkově je vnímáme jako zajímavé," sdělil podle agentury Reuters šéf investic John Traynor ve společnosti People's United Wealth Management.
Kromě energetiky klesaly i akcie síťových podniků a telekomunikačních firem.
Dolar dnes na devizových trzích stoupl na šestileté maximum k japonskému jenu kvůli spekulacím, že americká centrální banka příští týden možná nasadí ostřejší tón ohledně případného zvýšení úrokových sazeb. Většina investorů očekává, že k tomuto kroku dojde příští rok, nedávná série zlepšujících se ekonomických dat ale podpořila očekávání, že Fed by k tomu mohl přistoupit dříve.
Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti měn, dnes stagnoval na 84,2 bodu, tento týden je však pro něj devátým růstovým v řadě, což je nejdelší takové období za 17 let. Dolar k jenu stoupl až na 107,39 JPY, nejvýše od září 2008. Naposledy se prodával za 107,30 JPY s přírůstkem o 0,2 procenta.