Podle AVE nové kontejnery znemožňují manipulaci s těmi stávajícími. \"Na každé stanoviště platí provozní řád, který řeší rozmístění nádob a vymezuje manipulační prostor. Zdvojnásobením jejich počtu je řád porušen a manipulace ztížena,\" řekla ČTK mluvčí AVE Jana Vondráková.
Podle AVE navíc lidé neví, komu které nádoby patří. Pokud jsou tedy nevyvezeny ty nové, budou z toho vinit AVE. To je ale nesmí vyvážet, neboť firmě nepatří. \"Uživatelé budou nevyvezené nesystémové nádoby spojovat s neřádným výkonem činností mého klienta,\" píše v dopise firmy AVE. Tím služby poškozují dobré jméno firmy.
PSAS výtky odmítají. \"Taková nařčení důrazně odmítáme. Umístění nových svozových nádob nijak nebrání v manipulaci se stávajícími nádobami našich dodavatelů. Současně nerozumíme, jak může přistavení nových svozových nádob poškozovat dobré jméno společnosti AVE,\" uvedl mluvčí PSAS Radim Mana. Celou situaci PSAS vnímají podle mluvčího jako \"snahu našeho dodavatele udržet si za každou cenu podíl na zakázce pro Prahu\".
Kontejnery rozmístila PSAS v ulicích Prahy kvůli převodu části firmy pod TSK, které bude nově od listopadu svážet i odpad z Prahy 2, 3, 8, 9, 10 a Praha 14, kde dosud služby zajišťovali subdodavatelé, mimo jiné právě AVE. AVE sváží odpadky v Praze 3, 9, 10 a 14.
Praha má se svozem komunálního odpadu, který ročně vyjde na zhruba miliardu, dlouhodobé potíže. Praha jako většinový vlastník PSAS přistoupila k vyčlenění části firmy poté, co se jí nepodařila měsíce připravovaná akvizice. Zhruba pětinový podíl PSAS nakonec získala společnost EP Industries Daniela Křetínského. Praha proto převedla část PSAS pod TSK, které může jako své firmě zadat zakázku bez výběrového řízení.