Zesnulý byl jedním ze sedmi dětí první rodiny legendárního průkopníka texaského ropného boomu H.L. Hunta, který měl v dalších manželstvích ještě osm dalších potomků. Bunker navázal na svého otce, ale rozhodl se expandovat v zahraničí a na velké bohatství narazil v Libyi. V 60. letech měl podle odhadů majetek v hodnotě osmi až 16 miliard dolarů (dnešních až 347 miliard Kč) a mluvilo se o něm jako o nejbohatším muži světa. Plukovník Muammar Kaddáfí ale v roce 1969 svrhl libyjského krále a o čtyři roky později majetek Huntovy firmy v zemi znárodnil.
Bunker se po ztrátách v Libyi a ve strachu z kolapsu světové ekonomiky poohlížel po bezpečné investici a rozhodl se pro stříbro. S bratry Herbertem a Lamarem tento kov nakupovali od počátku 70. let a vybudovali si na tomto trhu obří pozici. Cena stříbra ale v roce 1980 po prudkém růstu stejně prudce klesla, což Hunta a jeho bratry připravilo o většinu bohatství. Uvádí se, že v roce 1988 měl Bunkerův majetek hodnotu už jen jedné miliardy dolarů.
Hunt byl na hony vzdálen stereotypní představě texaského ropného magnáta v kovbojském klobouku, který si zapaluje doutníky stodolarovými bankovkami. Vystupoval naopak jako korpulentní nevýrazný muž s brýlemi a v levném zmuchlaném obleku, nejezdil luxusními auty, nikdy neletěl první třídou a když byl v New Yorku za obchody, jezdil metrem, podotýká agentura Reuters.
Hunt měl se svou ženou Caroline čtyři děti. V posledních letech spolu žili v relativně skromném domě v Dallasu.