Před dalších schvalováním novelu projedná sněmovní výbor pro média, dolní komora mu na to dnes dala 80 dní místo standardních dvou měsíců. Předseda tohoto výboru Martin Komárek (ANO) chtěl projednávání novely odložit na příští schůzi Sněmovny, protože by se podle svých slov nyní \"neuměl rozhodnout\", zda pro vládní vládní předlohu hlasovat. Chtěl nejprve odbornou debatu o případných dopadech novely na komerční stanice.
Daniel Korte z opoziční TOP 09 podotkl, že nová stanice nebude vysílat reklamu a rozšíření příjmu jejího vysílání nemá zasáhnout frekvence soukromých stanic. \"Nepůjde o zasahování do vysílání jiných stanic,\" potvrdil ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Sněmovna odmítla i návrh Karla Fiedlera (Úsvit), který chtěl novelu zamítnout.
ČRo Plus prozatím na velmi krátkých vlnách vysílá pouze v Praze a okolí, a to v dopoledním a odpoledním bloku. Po celý den je pak vysílání této stanice šířeno v digitálních sítích a v pásmu středních vln od 16:00 do 24:00.
Rozhlasu má novela dát možnost využít pro stanici Plus vhodné kmitočty, které získá optimalizací vlastní sítě, a rádiové kmitočty pro tento program vyhrazené, \"nejvýše však v rozsahu regionálního rozhlasového vysílání\". To podle vysílacího zákona odpovídá pokrytí pro méně než 80 procent obyvatelstva. Stávající celoplošné šíření programu na středních vlnách a prostřednictvím jiných digitálních sítí zůstává nedotčeno.
ČRo Plus vznikl loni sloučením tehdejších samostatných stanic ČRo Česko, ČRo 6 a ČRo Leonardo. Stanice posluchačům kromě zpravodajství přináší náročnější publicistiku a vzdělávací pořady zejména v oblasti vědy. Český rozhlas v současnosti reprezentuje osm celoplošných stanic, z toho Radiožurnál, Dvojka a Vltava jsou vysílané především analogově v pásmu VKV, dalších pět stanic je šířeno jinou cestou. Vedle toho ČRo vysílá 13 regionálních stanic.