Hlavní ukazatel hodnocení celkové ekonomické situace za minulé pololetí stoupl ze 34,8 procenta na 38,6 procenta. Pozitivní výsledky za předchozí období podle dílčích ukazatelů nevykazují již jen výrobní podniky, které jsou často zaměřené na export a byly dosavadními tahouny růstu, ale přicházejí i od firem z oblastí stavebnictví a služeb pro domácnosti.
Ve stavebnictví podniky hlásí především zvyšování počtu zakázek a přijímání nových zaměstnanců, což potvrzuje ekonomické pravidlo, podle kterého je růst stavebnictví potvrzením konjunktury a předzvěstí dalšího růstu ekonomiky. V oblasti služeb pro domácnosti vykazuje komorový barometr růst objednávek i cen vlastních služeb, což potvrzuje stabilizaci a růst domácí poptávky, která byla dosud negativně ovlivňována odkládanou spotřebou.
Výsledky průzkumu především v části týkající se predikcí pro další období naznačují i určité nejistoty. Především u výrobních podniků respondenti přesunuli svá dosud neutrální hodnocení do negativního očekávání jejich celkové situace. Jde zřejmě především o exportní podniky, které zhoršily svá očekávání v souvislosti s hospodářskými sankcemi vůči Rusku. Nejisté vnější prostředí ovlivnilo očekávání podnikatelů i v otázce růstu cen jejich produkce. Celkově však výsledky průzkumu i přes určitá rizika signalizují optimistický výhled do dalšího období.