Tržby za leden až září vzrostly o 1,6 procenta na 2,86 miliardy rublů. Gazprom musel od počátku letošního roku vytvořit rezervy kvůli úvěrům, které nebyly splacené ve stanovenou dobu, v objemu 256,9 miliardy rublů. Z toho Ukrajina dluží Gazpromu 179 miliard rublů. Gazpromu také vzrostly náklady kvůli poklesu rublu vůči dolaru a euru.
Agentura RIA Novosti na svých internetových stránkách upozornila, že Gazprom za šest měsíců vykázal zisk 154,9 miliardy rublů. To znamená, že v samotném třetím čtvrtletí vykázal ztrátu zhruba 119 miliard rublů.
Dodávky plynu do Evropy za leden až září klesly o 3,6 procenta na 114,25 miliardy metrů krychlových. Z toho dodávky do západní Evropy se snížily o dvě procenta a do střední Evropy o 9,5 procenta. Největšími odběrateli ruského plynu zůstaly Německo, Turecko a Itálie.
Podle internetových stránek novajagazeta.ru Gazprom ve své zprávě opakovaně zmínil dopad sankcí EU a USA vůči Rusku kvůli ukrajinské krizi. Zejména upozornil, že sankce mohou snížit podíl Gazpromu na trhu s plynem. Vyjádřil také obavy, že USA a EU mohou na Gazprom uvalit nové sankce. Současné sankce se týkají zákazu financování a poskytování nových technologií a zařízení.
Gazprom disponuje největšími zásobami plynu na světě. Podle svých internetových stránek se na globálních rezervách plynu podílí 18 procenty a na celosvětové těžbě plynu 14 procenty. Firma je klíčovým dodavatelem plynu pro řadu evropských zemí včetně České republiky. Do Evropské unie dodává zhruba třetinu plynu, který region spotřebuje. Dodávky přes Ukrajinu pak tvoří zhruba polovinu těchto dodávek.