Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních podniků, stoupl o 0,18 procenta na 17.912,62 bodu. Širší index S&P 500 přidal 0,38 procenta na 2074,33 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite pak zpevnil o 0,39 procenta na 4774,47 bodu.
Trh příliš nereagoval na údaje, podle nich byl listopadový přírůstek počtu zaměstnanců v soukromém sektoru mírně pod očekáváním, ale zůstal nad hranicí 200.000 míst. Čísla ale naznačila, že zpomalující světová ekonomika má na ekonomickou aktivitu v USA jen omezený dopad. Další dnešní zpráva ukázala, že růst v americkém sektoru služeb zrychlil více, než se čekalo.
Třetí den rostly akcie energetického sektoru, které podpořilo oživení cen ropy. Trhy ale čekají na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Ta by sice neměla rozhodnout o žádném novém opatření na podporu růstu, šéf ECB Mario Draghi by ale mohl naznačit další kroky. Americká vláda pak v pátek zveřejní pravidelnou měsíční zprávu o situaci na trhu práce v USA.
Na devizovém trhu zpevňoval americký dolar, který dál těžil z optimistických vyjádření představitele Fedu Williama Dudleyho. Podle něj budou mít američtí spotřebitelé užitek z klesajících cen ropy, i když americkým energetickým firmám by mohl způsobit problémy.
Euro se dnes vůči dolaru propadlo až na 1,2301 USD, což je nejníže za 27 měsíců. Dolarový index, který měří hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, se dostal na 89,005 bodu. To je nejvyšší úroveň od března 2009. Na nejvyšší úroveň za sedm a půl roku dolar zpevnil vůči japonskému jenu, ke kterému přidával skoro 0,4 procenta na 119,62 JPY.