Dow Jonesův index v závěru dne klesl o 1,79 procenta na 17.280,83 bodu. Širší index S&P 500 oslabil o 1,62 procenta na 2002,34 bodu. Úhrnný index technologického trhu Nasdaq uzavřel na 4653,60 bodu se ztrátou 1,16 procenta.
Za celý týden přišel Dow Jones o 3,8 procenta, což byl jeho nejhlubší pokles od listopadu 2011. S&P ztratil 3,5 procenta, nejvíce od května 2012, a Nasdaq oslabil o 2,7 procenta.
Trh po třídenním poklesu ve čtvrtek oživil díky optimistickým zprávám z domácí ekonomiky, ke konci dne jej ale začal oslabovat sestup americké ropy pod hranici 60 dolarů za barel. Dnes propad ropy pokračoval a její ceny ztrácejí z červnových maxim už 45 procent.
Pád ropy srážel akcie ropných společností. Energetický index S&P klesl o 1,3 procenta a od počátku roku ztrácí asi 16 procent. Klesaly i akcie výrobců průmyslových materiálů, které podkopaly nejnovější zprávy z čínské ekonomiky.
Příznivé údaje z ekonomiky trh ze ztrát nevytáhly. Výrobní ceny klesly v listopadu více, než se čekalo, což naznačuje, že centrální banka nebude muset uvažovat o brzkém zvyšování úrokových sazeb. Jeden z indexů spotřebitelské důvěry stoupl na začátku prosince na osmileté maximum, což je dobrou předzvěstí pro spotřebitelské výdaje. Sektor spotřebního zboží byl jedním z mála, které vykázaly mírný růst.
Dolar na devizovém trhu oslabil vůči euru i jenu, později se mu ale díky příznivým statistikám z americké ekonomiky podařilo část ztrát smazat. Kvůli poklesu cen ropy oslabovaly takzvané komoditní měny, jako je norská koruna a kanadský dolar.
Euro vůči dolaru ke konci dne zpevnilo o 0,3 procenta na 1,2450 USD. Dolar vůči jenu smazal všechny ztráty a končil beze změny na 118,65 JPY.