Dow Jonesův index v závěru klesl o 0,74 procenta na 17.371,64 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,89 procenta na 2002,61 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite skončil na 4592,74 bodu se ztrátou 1,29 procenta.
Index aktivity v americkém sektoru služeb v prosinci podle úterní zprávy agentury Markit klesl na nejnižší úroveň od loňského února. Tovární zakázky zaznamenaly čtvrtý měsíc poklesu po sobě.
Úterý přineslo další pokles světových cen ropy. Akcie energetických firem tak jako celek na Wall Street klesly o 1,3 procenta.
\"Vypadá to, že to je jenom o cenách ropy. Dost se ale debatuje o tom, co to znamená, a zda nejde o vážné zpomalení globální ekonomiky,\" sdělil podle agentury Reuters šéf investic Eric Kuby ze společnosti North Star Investment Management.
Investory znepokojují i blížící se předčasné parlamentní volby v Řecku, které by mohly vést k odchodu země z eurozóny a k oživení evropské krize. Volby znamenají další komplikaci pro Evropskou centrální banku na cestě k případnému dalšímu uvolnění její měnové politiky.
Index S&P 500 klesl za posledních pět seancí o 4,2 procenta, přičemž nynější nepřetržitá šňůra ztrátových seancí je pro něj nejdelší za 13 měsíců.
Japonský jen v úterý posiloval k euru i k dolaru. Pomohl mu hlavně zájem investorů o bezpečnější investice kvůli propadu cen ropy. Americký dolar klesl k jenu nejdříve na minimum za dva týdny. Později mírně posílil na 118,52 JPY, dál ale ztrácel přes 0,9 procenta. Euro k jenu kleslo až na dvouměsíční minimum. Vůči dolaru ztratila společná evropská měna 0,3 procenta na 1,1899 USD. Zůstávala tak nedaleko téměř devítiletého minima, na které se vůči americké měně dostalo v pondělí.